Mēs veidojama savus lielos vai mazos biznesus, lai nestu labumu pasaulei, pašrealizētos, nopelnītu utml.
Ļoti bieži savu biznesa “lauciņu” izvēlamies neapzināti, kā sistēmu, kurā aizbēgam un ieguldām savu enerģiju, lai gan tā būtu jāvelta neatrisinātām problēmām vai sarežģītām attiecībām kādā citā dzīves jomā. Diemžēl, līdz ar šo enerģiju, mēs pārnesam arī visu to, no kā bēgam.
Visas mūsu neapzinātās stratēģijas un motīvi, īpaši spēcīgi un ātri sāk atkārtoties un traucēt biznesa partnerattiecībās.
Ja esi “līdz kaklam biznesā” dēļ problēmām ģimenē (jo īpaši tas attiecas uz sievietēm 🙂 ), tad ir liels risks nonākt līdz tādai pašai kritiskajai robežai, saviem “stikla griestiem”, paklupt tieši attiecību jomā. Visdrīzāk, pats nepamanīsi, kā atkārto tās pašas kļūdas un scenārijus, ko izdarīji ģimenē. Bet šoreiz tas notiks, nevis ar vīru vai sievu, bet ar biznesa partneri.
Interesanti, kad sākām, partneris bija, ja ne ideāls, tad piemērots gan. Un labs cilvēks. Jums bija tik daudz kopīga!
Kā tad sanāca tā, ka viņš izrādījās savādāks? Kurā brīdī viss aizgāja greizi? – Jau no paša sākuma, kad pārnesi savus priekštatus par partnerību un nestrādājošās attiecību stratēģijas uz biznesa vidi. Kad aizrāvāties ar lielo biznesa ideju un nenoskaidrojāt, vispirms, katrs sev, pēc tam, priekš otra – patiesās gaidas no jūsu biznesa un vienam no otra.
Katrs no jums soļoja ar entuziasmu un karogu “kopīgie mērķi”. Bet katrs soļojāt pa citu taciņu “lomas un gaidas no partnera” pretī saviem neapzinātajiem biznesa mērķiem.
Un tagad tu stāvi pozā “par taisnību” un neievērot, ka tev rokās ir nevis “gaismas cīnītāja zobens”, bet gan (tas pats) GRĀBEKLIS.
Pat ja iziesi no “kārtējās krīzes”, no šīm attiecībām, veidosi jaunu biznesu, piesaistīsi jaunus biznesa partnerus vai, no bailēm, sāksi strādāt viens, tik un tā, pienāks atkal brīdis, kad saskarsies ar tām pašām biznesa attiecību problēmām.
Iespējams tās būs “jaunā iepakojumā”. Tevi sāks “mocīt un nodot” nevis partneri, bet jau galvenie piegādātāji vai darbinieki. Un tu izsauksies: “Šī pasaule ir briesmīga! Nav vairs labu cilvēku!” Izņemot tevi, protams… 😉
Ja esi gatavs tikt skaidrībā ar to, kas notiek tavās biznesa partnerattiecībās, tad iesākumam, atbildi sev godīgi uz tālāk rakstītajiem jautājumiem.
Ideāli, protams, ja katrs no partneriem uz tiem atbild un pēc tam dalās viens ar otru.
🔸 Kādēļ patiesībā tev vajadzīgs bizness?
🔸 Ko tagad jūti, kad tev ir savs bizness?
🔸 Kā kas tu jūties, kad tev ir savs bizness?
🔸 Ko tev dod savs bizness? Ko vēl?
🔸 Ko tev atņem savs bizness?
🔸 Kā tu jutīsies, kad izveidosi savu sapņu biznesu?
🔸 Kāds ir tavs ideālais partneris, kādu tev vajag, lai izveidotu šādu biznesu?
🔸 Kā tu parasti izvēlies savus partnerus?
🔸 Kādēļ tev vajadzīgs partneris? Ko sagaidi no partnera?
🔸 Ko partneris gaidīja no tevis? 🔸 Ko patiesībā viņš gaidīja? Sirds dziļumos tu zini, tikai nevēlies redzēt…
🔸 Kas tu esi šajās attiecībās? Kādu lomu tu parasti spēlē attiecībās?
🔸 Tad, kādu attiecību sistēmu jūs kopā veidojāt? Kam tas līdzinās?
🔸 Kurp ved tāda sistēma? Pretī kādam biznesam?
🔸 Vai tas sakrīt ar tavā gaidām? 🔸 Un partnera gaidām?
🔸 Kāds patiesībā tev vajadzīgs partneris, lai izveidotu to biznesu, par kuru tu sapņo? Un viņam?
🔸 Kāda attiecību sistēma jums nepieciešama? Kā pie tās nonākt?
Ja abiem parteriem sakrīt domas, lieliski – tā nav situācija, kur bizness ir vieta, caur kuru tiek risināti iekšējie konflikti attiecību jomā. Tātad, tu esi godīgs pret sevi un citiem – piedāvā un dari to, ko saki.
Bet, ja ir skaidrs, ka uz daudziem jautājumiem tev vai partnerim nepatīk atbildes, tās nesakrīt ar vēlmēm, tad jums noteikti nepieciešams apstāties un pētīt dziļāk.
Vispirms katram ar sevi. Tad kopā.
Vieglāk un efektīvāk tādam procesam iet cauri, piesaistot profesionālu biznesa kouču. Parasti šāds process ir: vairākas individuālās sesijas un viena, divas sesijas kopā.
Ir jābūt gataviem riskam, ka atteiksieties no kopīgā biznesa.
Bet ir iespēja, ka, beidzot, atradīsiet kopīgos atbalsta punktus, kas noteikti apgriezīs pasauli un dos jaudu jūsu sadarbībai!