fbpx

Kā gatavoties koučinga sesijai

“Nē, nē, precīzāk būtu, kā es gatavojos sesijām,” saka Tatjana Dremļuga, kurai jautājām kā vienam no pieredzējušākajiem koučiem Latvijā un Baltijā.

Tā kā sesiju, šo vairāk kā 10 gadu laikā ir bijis daudz, tad, protams, ir izstrādājies algoritms, kā esmu gatavojusies pirms un pēc tam ir bijušas sesijas, kuras var saukt par veiksmīgām – gan klients ir apmierināts, gan es no sesijas izeju uzpildījusies. – stāsta Tatjana.

1. BŪT – pareizā stāvoklī

Jo mazāk prakses, jo svarīgāk būt “pareizā stāvoklī”, kurā esi pirms sesijas. No savas pieredzes, individuāli mentorējot topošos Executive koučus savā programmā “AUGSTĀKĀ LĪGA*”, esmu sapratusi, ka katram speciālistam šis stāvoklis ir savs. Vienam vajag pilnīgā mierā un atslābināties, citam – pretēji, būt entuziastiskam, eiforijai līdzīgā stāvoklī.

Tādēļ, neklausieties nevienā, empīriskā ceļā veidojiet savu resursu stāvokļa formulu, reflektējiet pēc veiksmīgām (un arī ne tik veiksmīgām 🙂 ) sesijām.

Es personīgi, nu jau varu pirms sesijas būt jebkādā stāvoklī. Bet, kad sesijas sākas 5, maksimums 10 minūtes, un esmu savā resursu stāvoklī. Tādēļ, ka es labi zinu, kā noskaņoties uz resursu “radio viļņa.”

2. ZINĀT – gatavošanās, refleksija

Es gatavojos sesijām. Saprotu, ka daudzi kolēģi to nedara, pamatoti uzskatot, ka jāiziet no tā, ar ko klients atnāks – izjust klientu “šeit un tagad”.

Bet man gatavošanās – pierakstu pārlasīšana, atcerēšanās, par ko vienojāmies ar klientu pagājušā tikšanās reizē un, galvenais, manu refleksiju par sesiju pārskatīšana – ir daļa no manas mīļās rutīnas (jā, rutīna var būt mīļa!). Tāpat arī kaifa izjušana no mana nopietnā darbā ( 🙂 ) Un es bieži sev nolieku attīstības mērķus sesijai. Tas jau tiešām ir nopietni.

3. IEGŪT – rezultāts klientam un man

Jā, arī man ir jāaiziet no sesijas ar rezultātu – kā minimums, ar apmierinātības sajūtu un, maksimums, ar sajūtu, ka kļuvu stiprāka un gudrāka. Es tiešām ticu, ka viss augstāk minētais ļauj man šos rezultātus sasniegt.

Protams, ir bijušas sesijas, kas ir izkritušas no visiem algoritmiem un vienalga ir neaizmirstamas… Bet par to kādā citā reizē…

*Ja Tevi interesē mācīties “AUGSTĀKĀS LĪGAS” programmā jeb ICF starptautiski akreditētā programmā “EXECUTIVE COACHING” ej uz aprakstu latviešu valodā >>>  vai piesakies šeit >>> Programma sāksies 15.04., bet tai pievienoties var vēl līdz aprīļa beigām.

Dalīties: